Oglas za poziciju: Pripravnik/ica

Oglas za poziciju: Pripravnik/ca

Mediacentar Sarajevo u sklopu programa sufinasiranja JU “Služba za zapošljavanje Kantona Sarajevo” objavljuje

OGLAS ZA POZICIJU
Pripravnik/ica

Opis posla: obavljanje novinarskih poslova u sklopu web redakcije Mediacentra (www.media.ba i www.diskriminacija.ba), asistiranje na medijskim istraživačkim projektima i koordinaciji projekata koje implementira Mediacentar Sarajevo.

Uslovi koje treba ispunjavati Pripravnik/ica:
1. VSS – smjer Žurnalistika
2. Da se nalazi na evidenciji nezaposlenih u Kantonu Sarajevo
3. Da nema radnog iskustva u struci – (pripravnik/ica ne smije imati upisan staž u radnoj knjižici)
4. Volontersko iskustvo i/ili dodatne obuke (treninzi, radionice) će se smatrati kao prednost

Plata neto: 360 KM
Trajanje staža: 12 mjeseci
Početak rada: 10.12.2014.

Prijava treba sadržavati:
1. Motivaciono pismo (na engleskom jeziku, do 500 riječi) o glavnim razlozima zbog kojih pripravnički staž želite raditi baš u Mediacentru
2. CV
3. Uvjerenje Biroa za zapošljavanje da se osoba nalazi na evidenciji nezaposlenih u Kantonu Sarajevo (skenirano)

U razmatranje ćemo uzeti samo potpune prijave dospjele na adresu kontakt@media.ba najkasnije do četvrtka, 4. decembra 2014 u podne (12:00), sa naznakom PRIJAVA ZA MJESTO PRIPRAVNIKA/ICE U MEDIACENTRU SARAJEVO.

Kandidati koji uđu u uži izbor za mjesto Pripravnika/ice biće pozvani na intervju u prostorije Mediacentra, Kolodvorska 3, u petak, 5. decembra 2014.

Mediacentar zadržava pravo da kontaktira samo kandidate koji uđu u uži izbor.

Na telefonske upite nećemo odgovarati.